W Polsce przepisy zabraniają jazdy po spożyciu alkoholu. Teoretycznie można mieć we krwi niewielką ilość alkoholu, niemniej jednak jeśli w wydychanym powietrzu jest dodatkowo, niż maksymalnie dozwoloną, to kierowca automatycznie traci prawo jazdy. Prawo jazdy nie są mu zatrzymane, a zabrane na okres roku bądź także dłuższy czas, w zależności od ustaleń sądu.
Adwokat jazda po alkoholu to temat w znaczącej liczbie sytuacji podejmowany przez osoby, w którym zdarzyła się chwila zapomnienia i które wsiadł za kierownicę po spożyciu napoju alkoholowego, wódki, piwa albo innych napojów bądź zdania, które zawierają alkohol.
Kiedy w wyniku takiego takowej sytuacji kierowca z powoduje wypadek bądź też będzie uczestnikiem wypadku, nie ominą go konsekwencje w postaci sprawy karnej. Jak odzyskać prawo jazdy to pytanie zadawane przez wielu ludzi, którzy utracili uprawnienia do kierowania pojazdami właśnie w momencie, gdy policja stwierdziła u nich zawartość alkoholu we krwi.
W wielu sytuacjach osoby te nawet nie zdawały sobie sprawy, że jeszcze mają we krwi alkohol, bo były na tak zwanym kacu i wydawało im się, że niczego już nie mają w organizmie, a prawda wyglądała tak, że było tam jeszcze wiele alkoholu. Jazda na kacu jest tożsamo niebezpieczna, jak jazda tuż po spożyciu alkoholu, szczególnie w sytuacji wielogodzinnego picia. Zabranie prawa jazdy za alkohol jest wtedy właściwie pewne, chociaż w niektórych przypadkach kierowcy może się wydawać nie natrafić na patrol policja nie spowodować żadnego zdarzenia drogowego. Niemniej jednak często pijani kierowcy wpadają w ręce policji, co kończy się tragicznie, bo zabranie prawa jazdy wiąże się z dużymi konsekwencjami majątkowymi i ogromnym wstydem , a dodatkowo po prostu stratą czasu na jazdę do sądu, na nowy kurs prawa jazdy. Nie gorzej nie ryzykować i nie jeździć po alkoholu, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że coś jeszcze może być we krwi.
Polecam: utrata prawa jazdy za alkohol.